fbpx

Startujemy z projektem POLANDO Fiat

Startujemy z projektem POLANDO Fiat

Od wizji do pomysłu

Od samego początku istnienia naszego portalu POLANDO.de szukaliśmy jakiejś maskotki, jakiegoś symbolu który by z jednej strony był kojarzony z Polską a z drugiej strony był dobrym nośnikiem pozytywnej energii jaką przekazuje nasz portal.

 

Nie była to prosta sprawa, bo mieliśmy ściśle wyznaczone kryteria.

 

Zależało nam na tym, by u ludzi wywoływać serdeczny uśmiech gdy tylko to coś zobaczą. Bardzo istotną kwestią było też to, aby osiągnąć te pozytywne emocje u ludzi mieszkających po obu stronach Odry. W końcu staramy się być pozytywnym i wiarygodnym łącznikiem pomiędzy Polakami i Niemcami. Zależy nam na tym aby szukać i budować na wspólnych wartościach – łamiąc stereotypy i uprzedzenia.

 

W danej chwili nie wiedzieliśmy jaki przedmiot czy postać może połączyć te różne założenia i wywołać ten upragniony pozytywny uśmiech na twarzach. Przez długi czas nie przychodziło nam nic sensownego do głowy, aż z pomocą przyszła nam pewna gwiazda Hollywood i mieszkańcy z Bielska Białej 😉

Zachwyt Toma Hanks’a jaki wzbudził u niego widok Polskiego Fiata 126p podczas swojej wizyty w Budapeszcie okazał się być odpowiedzią na wszystkie nasze pytania! Maluch idealnie spełnia nasze kryteria – zatem pozostało nam tylko wyszukać ten właściwy model.

I’m so excited about my new car!! Hanx.

A post shared by Tom Hanks (@tomhanks) on

 

Od pomysłu do realizacji

Pomimo że Fiat 126p w swojej prawie trzydziestoletniej historii niewiele ewoluował, to jednak są różne modele i wyposażenia. Oczywiście prawdziwą wartość mają te najstarsze – ich znakiem szczególnym to siedzenia bez zagłówków, wąski klasyczny zegar i sposób odpalania zapłonu przy pomocy specjalnej dźwigni – a nie jak we współczesnych autach przekręcając kluczyk.

Nie minęło kilka tygodni czasu jak udało się nam odnaleźć ten właściwy egzemplarz – rocznik 84 w takim wyposażeniu jak marzyliśmy. Jedyny problem to odległość – auto znajdowało się w wiosce za Toruniem – prawie 400km od Słubic.

Po prawie 6h jazdy z drżącymi kolanami dotarliśmy szczęśliwie do domu

Mamy malucha – i co teraz?

Teraz zaczynamy właściwą zabawę – i potrzebujemy do tego koniecznie Waszej pomocy! Chcemy wspólne z Państwem odrestaurować naszego maluszka. Chcemy nadać mu blask świetności z lat 80, tworząc piękne, kultowe autko POLANDO Fiat 126p.

W końcu tu nie chodzi o zwykłe auto ale o ambasadora naszego Portalu 😉

Do tej poważnej operacji POLANDO Fiat udało się nam znaleźć fantastycznych Partnerów. I co najważniejsze – najlepszych ekspertów w swojej dziedzinie. Chirurgia Plastyczna i Klinika Urody Barańscy ze Słubic oraz firmę Kambud z Zielonej Góry, specjalizująca się w piaskowaniu i sodowaniu elementów karoserii.

Uważam, że jest to bardzo fajny pomysł na promowanie polskości. Na granicy, w miejscu gdzie obie kultury i mentalności stykają się od wielu lat, nieco inne, humorystyczne nawet pokazanie naszego kraju może przynieść powodzenie. Dla ludzi mojego pokolenia maluch był bardzo ważnym samochodem, niech teraz nasi sąsiedzi poznają jego historię – opowiada Dr Elżbieta Barańska, właścicielka kliniki.

 

Najpierw zdecydowałem się skorzystać z usług portalu POLANDO. Gdy pojawił się pomysł na akcję z maluchem, nie wahałem się ani chwili. Jestem pasjonatem tych samochodów, uważam, że warto ukazać je w takim pozytywnym świetle. A przy okazji wykorzystać do promocji solidnych polskich przedsiębiorców za granicą – wyjaśnia Krzysztof Kamiński, właściciel KAMBUD.

 

Przez najbliższe tygodnie auto przejdzie gruntowny remont, nie tylko karoserii, ale także elementów mechanicznych i silnika. Proces renowacji malucha będzie udostępniany na naszym profilu i naszych stronach: www.polando.pl oraz www.polando.de.

Zakładamy że prace restauracyjne zakończą się pod koniec czerwca. Do tego czasu zachęcamy Państwa bardzo gorąco do współdziałania oraz śledzenia postępów z prac.

KOMUNIKAT: z dniem 22/08/2020 POLANDO zmienia nazwę na POLEN-INSIDER.de oraz ReklamawNiemczech.pl

%d bloggers like this:
})(jQuery)